President: Brian Naylor (17 – 20)

Vice-President: Heath Bedout (17 – 21)

Secretary-Treasurer: Robert Saunders (18 – 21)

Board Members:

  • Eugene Jenkens (18 – 21)
  • Brian Rowden (19 – 22)
  • Lee Warren (19 – 22)

Newest Members (2019)

Michael A. Folk, Jr.

A. Matthew Francis

Bradley Gentry

Arun K. Guru

Iftekhar Hasan

Dr. Zia Hossain

Richard A. Jones

Eric D. Reed

Dr. Brian L Rowden

Mark S. Sanders

Active Members (as of 2019)

2019

Folk, Michael A. Jr.

Francis, A. Matthew

Gentry, Bradley

Guru, Arun K.

Hasan, Iftekhar

Hossain, Zia

Jones, Richard

Reed, Eric

Rowden, Brian

Sanders, Mark

2018

Brown, Bruce

Crippen, Phillip

Fort, Brian

Foster, Eric

Harris, Mark

Marshall, John

McNeill, Nicolaus

Meredith, John

Monroe, Jonah

Riedel, Daniel

Sadiq, Malik

Schichtl, Scott

Sirineni, Gopi Manogna Reddy

Warren, Lee

Woody, David

2017

Baledge, Roy

Beera, Rajan

Bryant, James

Fish, Judy

Glezen, John

Gunderman, Stacy

Honea, Jim

Smith, Richard

Turnipseed, Clint

Wright, Thomas Jr.

2016

Balda, Jaun

Bebout, Heath

Chappel, James

Gunderman, Tony

Haler, Randall

Nelms, Jr., Frank

Oetken, Colin

Sommers, William

2015

Betton, Farrish

Browning, William Jr.

Daniels, David

Hill, Joe 

Hug, John

Khaliq, Muhammad

King, Brian Matthew

Turnipseed, Tammy White

Wise, Janet

Willems, Michael

Williams, Richard

2014

Hannah, Alan

Derryberry, Barbara

Jenkins, Eugene

Long, Kevin

Lovelace, Matt

Luther, William

Robinette, Randall

Shinall, Lance

Timmerman, Rudy

2013

Carr, Brent R. 

McClain, Gary 

McGarrah, Samuel 

Mobley, Mark C. 

Montgomery, Charles D. 

Rice, Philip F. 

2012

Campbell, Michael T 

McVey, Jr., William A. 

Naylor, Brian 

Steely, Kean 

Van Rheeden, Don 

2011

Bourne, L. Patrick

Bumgarner, Bruce

Davis, James

DePriest, Clifford

Fish, Richard

Hill, Jimmy

Hill, Joe

Saunders, Robert

2010

Alley, Jr., Troy

Garner, Gregory

Goh, Freddy

Harkey, Michael

Mullen, Benjamin

Oglesby, Cliff

Pearce, Timothy

2009

Watson, Thomas

Wilson, James

2008

Arce, Gonzalo

Jacobs, Eddie

Jones, Ronald

Scarbrough, Troy

2007

Black, Sherman

Danielak, Ronald

England, Alan

Porta, Al

Post, John T.

2006

Fish, Ray A.

Geraci, Richard

Knod, Edward

Koontz, Benjamin

Mantooth, Alan

Miller, Keith

Ozemek, Haluk

Vinson, Jay

2005

Beavers, Melinda

Cook, Mark Kevin

Roberts, James

Derryberry, Thomas

Manning, Robert

Matthews, G. Randy

Metzger, Gil

Roberts, Charles

 

2004

Epperson, Tim

Harp, Robert

Hughes, Ray

Leach, Shannon

Robinson, Jim

Russ, Mike

Sexton, Frederick

2003

McKinney, James

Keown, James

Hesselbein, C. Ward

Crom, Carol

Minick, Janis

Dobbs, Steven

2002

Chedister, Robert

McKinney, Robert

Vest, Bill

2001

Bluhm, Mark

Christal, Wiley

English, John

Plunkett, William II

2000

Ang, Simon

Elshabini, Aicha

Gruenewald, David

McAlister, James

Sanders, Jeffery

Walters, Roy

1999

Carson, James

Dobbs, Carl

Moore, John

Sugg, D. Kieth

Zimmerly, Delbert

1998

Chaffin, Wayne

1997

Cook, Roger

Kittrell, L. Lee

Martin, Terry

Polk, Darryl

1996

Bastani, Bami

Boudreaux, Louis

Cole, Charles

Eason, J. Cliff

Rice, James

1995

Bittle, Ricky

Homard, Richard

Mayfield, Charles

1994

Ryan, Lawrence Jr.

Thompson, Henry Jr.

1993

Fincher, Larry

1992

Hargrave, Philip

1991

Kline, Rodger

Koenig, Jeffery

1990

Bodie, Morgan

McCutcheon, Martin

Morgan, Brode

Morgan, N. Ed

1989

Brown, William

Mattison, Harry

Mix, Dwight

Overman, Kelley

1988

Henson, Troy

Marchewski, John

Wright, Thomas

1987

Robinson, S. Maurice

Walker, Harold

1986

Arnold, Morris ‘Buz’

Boyd, Charles

1985

Ivester, Hermann

Lambert, Donald

Thompson, Everett

1984

Erskine, James

Stewart, W. Terry

1983

Brazil, George

Ezell, Ronald

Kopp, Max

Lacefield, William

Lindsey, William

Schmitt, Neil

Sherrill, Wade

Steely, Donald

1982

King, Jack

Yeargan, Jerry

1981

Brewer, Hugh

Culp, Joe  

Ingels, Neil

Miller, C. Kent

Womack, Baxter 

Walsh, John

Toler, James

1980

Woody, James

Cook, Charles

Epperson, Thomas

Epperson, Thomas

Fish, Louis

Manville, James

McCallum, Robert

Poularikas, Alexander

Russell, Ruben

Toler, Raymond